Ometač včiel elektrický 12V, BEE

Vypredané Na Objednávku Doba dodania 2-3dni

Elektrický ometač včiel BEE s napájaním na 12 V je praktická pomôcka, ktorá slúži na odvčelenie rámikov pred vytáčaním. Ometač má v spodnej časti otvor na ometené včely. Dĺžka ometacieho priestoru pre vloženie rámika je 36,5 cm.

UPOZORNENIE: Pred začiatkom práce natrite pomocou štetca obe ometacie fólie parafínovým olejom (možné zakúpiť v lekárni). Následne jemne umyte hubkou na umývanie riadu. Po skončení práce vyčistite obe fólie od propolisu a iných nečistôt a opäť natrite pomocou štetca obe ometacie fólie parafínovým olejom a jemne umyte hubkou na riad. Na fólii nesmú ostať žiadne zaschnuté zvyšky, v opačnom prípade môže pri ometaní dôjsť k poškodeniu včiel.

Návod na použitie:
Elektrický ometač včiel postavte na miesto určenia a pripojte k zdroju 12V (k batérii alebo k 12V nabíjačke) a zapnite spínač. Včelami obsadený plást držte zvislo nad kefami. Plástom potom pohybujte plynule až k hornému okraju dole a následne zase nahor. Takto opakujte uvedený postup s ďalšími plástmi. Keď budete mať ometený posledný plást, uchopte elektrický ometač včiel za držadlo, trochu ho nadvihnite a kazetu so včelami po dĺžke vytiahnite. Krátkym zatrepaním dostante včely na dno kazety. Po skončení prác ometač vypnite.

Rozmery (D x Š x V): 36 x 36 x 85 cm
Výkon motora:150 W
Orientačná hmotnosť: 7,100 kg

230,00 €
cena vrátane DPH nezahŕňa cenu dopravy bez DPH 191,66 € 230,00 € / 1 ks